109596-wed-nepal-tree-huggers-1-of-5

SESTRA VŠECH BYTOSTÍ…

Dva úryvky z knihy, kterou právě čtu. Po letech jsem měla chuť si něco přečíst a narazila jsem na tuto knihu: Třináct klanových matek – Jamie Sams…
 
Jsem teprve na začátku tohoto skvostu.
Drazí, ta kniha je živá, cítím ji v celém svém těle, pláču u ní dojetím, komunikuji s ní a ona se mnou…
 
Filip ji jen chytnul do rukou, náhodně otevřel a tekly mu slzy naplněné hloubkou lásky…
 
… A tehdy uslyšela hlasy Stojícího lidu, které přicházely z jejich dřevěných srdcí a promlouvaly k jejímu.

“Našemu jazyku lze rozumět srdcem, ne ušima. Mluvíme o všem, co vidíme ze svého místa, protože jsme tichými pozorovateli Země. Naše kořeny pijí z hluboké studny lásky, která se nachází v půdě naší Matky Země, a naše paže sahají každý den výš a výš, když vyhledávají světlo Dědečka Slunce. Jsme živoucí rovnováhou mezi Matkou Zemí a Otcem Nebes, ženou a mužem, přijímáme a dáváme. Ze všech forem života jsme tělem nejpodobnější člověku a ukazujeme mu, jak ctít vnitřní rovnováhu mezi nebem a zemí. Svým příkladem lidi učíme být tichými pozrovateli života, stát vzpřímeně a dávat i přijímat.”

xxx

…”Neviditelný svět ducha čeká na své objevení ve světě hmoty. Lidské děti jsou poslední, které na tuto pravdu mají přijít. Měla radost z představy, že lidská arogance jednoho dne pomine. To Slunce přijde tehdy, až cykly a roční období dovedou ty, kteří jsou ochotni vzdát se své bolesti, domů do jejich srdcí.

“Ano, život je dobrý,” zašeptala do noci plné hvězd právě tak nahlas, aby to ti s otevřeným srdcem uslyšeli.”
Filip, Denisa, Natai

Filip, Denisa, Natai

S láskou, Filip, Denisa, Natai