maxresdefault

PLACENTÁRNE VEDOMIE “TO” čo všetci hľadáme


PLACENTÁRNE VEDOMIE

VEDOMIE DOMOVA A JEDNOTY

(Ďakujeme ti milovaná Placenta)

Tento príspevok s hlbokou úctou objasňuje a približuje význam placenty a placentárneho vedomia pre náš život. Veríme, že bude pre Vás obohatením, inšpiráciou a možnosťou pre vyjadrenie lásky a vďačnosti placente a placentárnemu vedomiu.

Náš vstup na tento svět, k našim rodičům, se vším potenciálem, který jsme sem nesli, byl do velké míry ukrácen našim odstřižením od PLACENTY – naší právoplatné součásti, která nás celé období v matčině lůně vyživovala a ochraňovala i před naší fyzickou matkou.

Tato vesmírná matka – Matka Matek – schraňovala celou naši bytost, jak její fyzickou část, tak její věčnou a neomezenou část, kterou nám s příchodem na svět byla připravena postupně vpravit do našeho fyzického těla. To se bohužel u většiny z nás nestalo.

Celý život cítíme, že nám něco chybí… že jsme mnohem víc, než dokážeme nyní projevovat, že saháme mnohem dál a naše schopnosti jsou mnohem širší. Právě násilné odpojení od placenty je příčinou naší neúplnosti nyní.

K této informaci nás Nataiko vedl už když byl v bříšku. Postupně jsme vše prožívali, uzdravovali a přicházeli k novým a novým uvědoměním, které hluboce rezonovali s celou naší bytostí. Dovolili jsme Placentě vstoupit do našeho života tak hluboce, jak to jen šlo.

Tato přenádherná, stále živoucí bytost(vědomí) nám pomohla léčit nás samotné a zároveň tu stále byla v láskyplném objetí Nataika. Postupně do něj vlévala vše, co mu náleží, co mu patří a čím je. Prožili jsme tento posvátný čas v ohromném dojetí a lásce. Přišly k nám informace, které chtějí být šířeny především z úrovně srdce a vpraveny do reálného života tady a teď.

Cítíme, že je třeba, abychom každý z nás znovuobnovili vztah se svou placentou, vzdali ji vděk a úctu a obnovili láskyplné pouto, které se vytratilo.

Rádi vás provedeme celým tímto posvátným a dojemným procesem. Budeme s vámi sdílet prožité informace, které radikálně změní váš pohled na celé stvoření, na sebe sama a na to, jak tento prvotní vztah ovlivňuje nejen náš vstup na svět, ale celý náš dosavadní život.

Spolu s vědomím placenty, vám umožníme nalézt a znovuobnovit spojení s vašimi placentami v posvátném prostoru bezpečí a lásky podporovaném celým Stvořením.

Jsou tu zástupy zemských bytostí, které s otevřenou láskyplnou náručí čekají, aby nás konečně přivítali jak se patří. Tolik se těší. S každým novým obnovením našeho posvátného spojení s placentou, na Zem vstupuje s ohromnou silou a září vlna světla. Je to vaše světlo, které vám patří, a za které je Maminka Zem tolik vděčná. Pošle vám do vašeho srdce lásku a sílu Země, která začne uzdravovat vaši bytost na všech jejích úrovních. Viděli jsme, jak znovu napojené placenty vytváří na Zemi ohromnou světelnou síť, jak se probouzí vědomí Země – naše vědomí.

Jsme velmi vděční za to, že se nám tato cesta otevírá a za každého z vás, který se rozhodne přijít k nám a obnovit tento prapůvodní vztah s Matkou Matek. Cítíme v každém obnovení tohoto vztahu ohromnou vděčnost a posvátnost. Nejen naši, ale také vděčnost a lásku zemských bytostí a celého Stvoření.

Od východu na západ, od severu na juh. Po celom svete s úctou vítali placentu s dieťaťom a prejavovali jej veľkú vďačnosť.

Takú akú si zaslúži. Je to naša časť, naša súčasť. Naše spojenie s matkou ZEMOU, naše spojenie s vedomím sveta a vesmíru. Naše spojenie so stvorením, s prítomným okamihom. S láskou.

Celý život hľadáme niečo, chceme egom zvíťaziť. Chceme si to nahradiť, chceme sa uzdraviť. Cítíme, že nám niečo chýba. Nevieme čo je to, nevieme prečo nie sme a nevieme byť šťastní.

Tento stav prítomnosti sa nedá kúpiť, a ani sa nikdy nedal.

Tento stav jednoducho je. Existuje ako prejav milosti, požehnania.

My sme ho „dostali“, pri narodení nášho syna Nataia.

Šíriť sa dá iba s láskou v srdci, v dojatom srdci, otvorenom srdci. Láska plynúca z neho spája, čo bolo odpojené. Uzdravuje roztrhnuté.

Znovupripojenie placenty a prejavenie vďačnosti, vám otvorí srdiečko priatelia.

Otvorené srdce je to, čo v skutočnosti hľadáte – slzy dojatia a teplo na hrudi.

 Tu začína život a končí prežívanie.

Príďte na láskyplné zdielanie, povolenie tela, liečenie, harmonizáciu a zažite požehnanie pripojenia vašej stratenej placenty a uchopte svoj plný potenciál lásky, ktorou ste.

Děkujeme s láskou, úctou a slzami hlubokého dojetí nám, vám, Matce Zemi a Vesmíru.

S otvorenými srdciami sa na Vás priatelia, teší Filip, Denisa, Natai a naša milovaná bytosť PLACENTA. 

Placenta je v spoločnosti stále vnímaná ako nebezpečná vec a možný zdroj infekcie pre dieťa. Treba ho preto od nej čo najskôr odstrihnúť. Následne je placenta vnímaná ako toxický odpad, ktorý je treba spolu s ostatnými placentami a ďalším biologickým toxickým odpadom zlikvidovať.

Toto je všeobecný, nielen Československý prístup.

My s Deniskou cítime, že Placenta a Placentárne vedomie si zaslúžia pár momentov Vašej nezaťaženej a otvorenej pozornosti. Skúste preto na chvíľu nechať Vašu myseľ otvorenú a umožnite slovám a energii za nimi prejsť k Vášmu srdcu.

To, že je Placenta naozaj zaujímavý a veľmi jedinečný orgán môžte vidieť z jeho funkcií.

ÚŽASNÁ A DOKONALÁ PLACENTA

 1. Placentu majú ľudia spoločnú s väčšinou cicavcov. Okrem Vtákopyskov, Klokanov a medvedíkov Koala majú všetky cicavce placentu.  Dokonca aj niektoré jaštery a hady.
 1. Placenta je jediným „dočasným“ orgánom v tele. Kompletne vyrastie a umrie v krátkom časovom úseku. Žiaden iný orgán v ľudskom tele sa takto nespráva ( napríklad mliečne žľazy neprodukujú stále mlieko, ale celý život sú prítomné). Je zázrakom, ako tento dôležitý orgán tak rýchlo rastie a dokáže tak rýchlo zabezpečovať toľko funkcií.
 1. Placenta je jediný orgán ktorý je geneticky dvoma ľuďmi. Placenta nie je „moja“. Placenta je embryonálno – materský orgán, čo znamená že pozostáva z geneticky embryonálnych buniek bábätka a materských buniek matky. Placenta vlastne nie je matkyna. Je oboch.  Alebo lepšie povedané je geneticky oboma.
 1. Viac ako polovica buniek prítomných v oplodnenom vajíčku 5 deň po oplodnení( štádium blastocysty) vytvorí placentu. Zbytok buniek sa stane embryom. To nám dáva možnosť pozrieť sa na tento celok z pohľadu domorodých kultúr. Tieto vnímajú placentu a dieťa ako súrodencov alebo dvojičky. Je to úžasné, jedinečné a     nepochopiteľné z jednej strany, z druhej si môžte povedať no a čo, veď placenta len prenáša kyslík a výživu… Tak sa poďme spolu  pozrieť čo vlastne tá „ Placenta“ robí. blastocyst

blastocysta “placenta a dieťatko v nerozdelenom štádiu jednoty”

Placenta je usilovná ako včela

 1. Zabezpečuje prenos živín. Placenta prenáša živiny z matky k bábätku a cestou späť k matke odpadové látky na vylúčenie.
 2. Privádza kyslík O2 a odvádza oxid uhličitý CO2.
 3. Vylučuje hormóny zodpovedné za udržiavanie tehotenstva a rast bábätka. Často si myslíme že ženské telo je zodpovedné za priebeh tehotenstva, pravdou je že Placenta riadi každý jeden krok a ženské telo „iba“ reaguje na hormonálnu stimuláciu placenty.
  1. Progesterón je vylučovaný placentou na zastavenie produkcie vajíčok a zabezpečenie zhrubnutia výstelky maternice.   
  2. Somatomammotropínom placenta  zvyšuje metabolizmus matky, aby zabezpečila energetické potreby dieťaťa. Tomuto hormónu vďačia matky za svoj „zaguľatený tvar“ a pravideľný prísun potravy v tehotenstve. Takže sa uvoľnite, nič si nevyčítajte, všetko riadi Placenta.
  3. Hormón Relaxín uvoľňuje svalstvo, väzy panvy a cievy aby ste zvládli zvýšený krvný obeh a nemali tlak 200. Tento hormón zároveň povolí všetky kĺby, a tak sa dokážete pohybovať aj s veľkým bruchom a neprirodzeným ťažiskom. Svalstvo vagíny a najmä krčok maternice ktorý sa za normálních okolností roztiahne 1,5-3 centimetre, sa vďaka tomuto hormónu produkovanému placentou roztiahnu až o 800 %. Jednoducho povedané panva, krčok maternice a vagína zmäknú a povolia, cesta na svet pre dieťa sa tak môže roztiahnuť a umožniť zrodenie zázraku. Príroda je vybavená aj na „pôrod“ bez nástrihov (epiziotomie). Jediné čo k tomu potrebuje je kľud, pohoda, ticho a pocit bezpečia. Inak sa vyplavuje adrenalín, ktorý naopak telo sťahuje a nástrih je pre klasické nemocnice potom už asi jedinou možnosťou, ako dostať dieťa von…
 1. Placenta slúži ako imunitný nárazník. Tak chráni dieťa pred matkiným imunitným systémom, ktorý by dieťa za bežných okolností neprijal. Zvýšená imunitná odpoveď organizmu matky býva často dôvodom potratov a neplodnosti ( v čase uhniezďovania vajíčka placenta ešte nie je vyvinutá). Placenta produkuje Neurokinin B, ktorý obsahuje molekuly fosfocholínu. Tieto molekuly slúžia ako high-tech neviditeľný plášť, ktorý ukryje placentu (a s ňou aj dieťa) pred imunitným systémom matky. (Tento proces je podobný ako u parazitických hlíst, aby sa ukryli pred hostiteľským organizmom)
 1. Placenta sama začína a udržuje pôrod. Bábätko vylučuje kortizol keď sú jeho nadobličky dostatočne  vyzreté a je teda pripravené na pôrod. O tom, že je pripravené na             pôrod, nie je potrebné diskutovať s nikým vonku, ani pozerať sono, ani merať stehenné kosti a iné gynekologické tabuľky, ktoré povedia, že už je čas. Jednoducho maternica aj dieťa sa zhodnú na tom, že už potrebuje ísť von. Dieťa sa cíti obmedzované v pohybe a vylučuje stresový hormón, rovnako maternica sa cíti na konci možností rozťahovania a rovnako vylučuje stresový signál. Následne v organizme matky aj dieťaťa stúpa hladina Kortizolu. Kortizol  následne vedie placentu k tvorbe estrogénu, ktorý následne brzdí    progesterón (hormón udržiavajúci plod v tele), vplyvom tohto procesu telo matky začína produkovať prostoglandín, ktorý spúšťa kontrakcie, tie sú následne udržiavané a podporované prirodzeným oxytocínom. (syntetický Oxytocín – Pitocín používaný pri pôrode nemá dostatočnú schopnost uvoľňovať a rozširovať krčok maternice.  Z tohto dôvodu ho nemocnice používajú nadbytok, čo zvyšuje silu aj dĺžku kontrakcií. To prispieva k vyčerpaniu matky, dieťaťa, zvyšuje riziko cisárskeho rezu, poškodenia pôrodných ciest a v neposlednom rade dieťaťa.
 1. Prečo neodstrihnúť Placentu po pôrode a ju nechať pripojenú. Placenta obsahuje približne 166 ml krvi, z čoho približne 115ml patrí dieťaťu. Toto je približne 30% celkového objemu krvi čerstvo narodeného dieťatka. Viete si predstaviť ako by ste vyzerali keby ste stratili približne 1/3 krvi a to je ešte dosť konzervatívny odhad. Niektorí lekári sa výskumom dostali až k úrovni straty krvi v objeme 200ml, čo je vprepočte strata na úrovni 50% objemu krvného obehu a straty približne 60% červených krviniek zabezpečujúcich okysličovanie krvi. Ak sa uspokojíme s konzervatívnym odhadom tak strata krvi v objeme 100 ml u novorodenca predstavuje takmer tretinu z 350 ml, čo je  priemerný objem krvi novorodenca. To zodpovedá strate približne 1,7 litra krvi u dospelého jedinca. Inak povedané 3 až 4 krát väčší objem ako je odobratý pri obvyklom darovaní krvi. Človek sa tak zbytočným úkonom svorkovania a strihania placenty stáva jediným cicavcom, ktorý sa rodí s nedostatočným vybavín s defektom a to menovite chýbajúcimi svorkami a nožnicami.(nakoľko nie sú prítomné v maternici)

Tu sme sa dostali na koniec prvej časti, a niektorí z Vás možno už majú dosť tých „technických“ lekárskych výrazov. A tak prejdeme k našej obľúbenej časti a to spirituálnemu vnímaniu placenty a placentárneho vedomia domorodými kulturami. A prečo bola a je pre ne Placenta taká dôležitá. Tieto údaje sú z celého sveta a svojím spôsobom sú veľmi podobné. Nejde o to Vás o niečom presviedčať, skôr máte možnosť nechať sa nestranne unášať energiou a pozadím týchto informácií. Nechajte ich v sebe rezonovať, slobodne a nestranne. Uvidíte, možno majú pre Vás nejaký odkaz a možno naopak Vám nič nepovedia. V oboch prípadoch je to v poriadku. Ale poďme už na tie sľúbené informácie.

 

PLACENTA je „Mystická“

Slovo mystická znamená, že sa týka niečoho, čo má spirituálny význam, ktorý je náročné vidieť, alebo pohopiť. Možno nie každý  z Vás má priamu „mystickú“, nevysvetliteľnú skúsenosť. My ju        máme, a preto Vám otvorene, úprimne a slobodne môžme predstaviť placentu ako mystickú.

Placentu mal a má každý jeden z nás a bude ju mať každé dieťa, narodené na tejto planéte.

 1. Medzi  Indiánmi z kmeňa NAVAJO  je zvykom obradne pochovať placentu dieťaťa medzi posvátnými 4 rohmi kmeňovej rezervácie ako vyjadrenie a vytvorenie posvätného puta novonarodeného dieťaťa k jeho krajne a národu.
 1. Maurovia z Nového Zélandu  udržujú rovnakú tradíciu pochovávania placenty v rodnej pôde. V ich domorodom jazyku je slovo pre krajinu a placentu rovnaké. Je to slovo WHENUA. Placenta je odevzdávaná matke Zemi ako dar a vyjadrenie nekonečného spojenia. Vďaka ti milovaná matka Zem alebo Papa Tua Nuku

Ko te tangata whenua te hunga pupuri i te mana o tētahi whenua.

Čo znamená Tangata Whenua? : ľudia narodení z placenty a z krajiny, kde ich predkovia žili a kde ich placenty sú pochované…

 1. Pôvodní Bolívijskí Aymarovia a Quecha veria tomu, že placenta má svoju vlastnú dušu. Musí byť umytá a pochovaná manželom na tajnom a tienistom mieste. Je to veľmi dôležitý rituál, musí byť spravený správne, inak môže matka alebo dieťa ochorieť až umrieť.
 1. Ľudia z kmeňa Ibo z Nigérie a Ghany opatrujú placentu ako mŕtve dvojča živého dieťaťa a pochovávajú ho tak, ako by pochovávali samotné dieťa.
 1. Filipínske matky pochovávajú placenty svojich detí s knihami dúfajúc, že ich dieťa bude múdre. Iné kultury pochovávajú placenty spolu so symbolmi náležiacimi ich kultúre alebo kmeňu, aby preniesli odkaz predkov na dieťa.
 1. V jazyku kultúry  Hmong z juhovýchodnej Ázie, slovo Placenta znamená “kabát”. Placenta je vnímaná ako prvý a najvzácnejší „odev“ bábätka. Hmongovia pochovávajú placentu v dome a veria tomu, že po smrti sa duša musí vrátiť po svoju placentu, aby mohla pokračovať v ďalšom živote v duchovnom svete. U Hmongov je ešte jeden zaujímavý „pôrodný“ rituál. Keď žene odtečie plodová voda, je to signál k tomu, že treba ísť po vodu na umytie dieťatka a prípravu špeciálneho odvaru. Pre „odomknutie“ pôrodu, varia vodu s kľúčom, ktorú následne matka pije. Možno by sa to mohlo zaviesť v pôrodniciach miesto infúzií s oxytocínom.
 1. Kmeň Parigov z indonézskeho ostrova Celebes vníma Placentu ako staršieho brata. Placenta je starostlivo uschovaná v špeciálnej nádobe a zabalená do bielej látky. Takto je matkou rituálne pochovaná a nad ňou sú zasadené palmové stromy na znak uctenia rituálneho miesta. Podobné tradície a rituály možno nájsť v celej oblasti Jávy a Bali.
 1. Kmeň Toba a Batak z ostrova Sumatra verí, že Placenta je brat dieťaťa (saudara). Tento brat je strážnym anjelom dieťaťa. Placenta je tiež vnímaná ako jedna zo siedmich duší (Tendi), z ktorých je zložená každá ľudská bytosť. Placenta je druhou dušou v poradí (tendi) a je vnímaná ako nositeľ placentárneho vedomia dieťaťa (vedomia jednoty).
 1. Na Islande sa traduje, že strážny anjel dieťaťa sídli v placente. Domorodí Islanďania volajú placentu Fylgia, čo znamená Strážny Anjel. Tento anjel stráži a sprevádza člověka počas celého života a pred smrťou sa mu znova zjaví.
 1. V západnej Austrálii je placenta považovaná za sprievodcu dieťaťa. Je uložená v špeciálnej nádobe a zakrytá 3 dni pred tým, ako je obradne pochovaná. Počas pohrebu vládne úctivé ticho.
 1. Bagandovia z Ugandy veria, že Placenta je druhé dieťa. Placentu vnímajú nielen ako dvojča, ale vnímajú aj ducha placenty, ktorý je usídlený v pupočnej šnúre. Pokiaľ narodené dieťa má kráľovskú krv, o jeho placentu sa rituálne stará uctievaný člen kmeňa.
 1. Starovekí Egypťania verili v dualitu duší. Jedna duša sídli v tele a tá druhá v placente. Placenta má svoj vlastný hieroglyf. Po narodení faraóna niesli jeho Placentu obradne pred samotným faraónom. Počas kráľovských procesií vysoko postavený kňaz vždy niesol vlajky s hieroglyfom placenty. Pre faraónovú placentu boli dokonca postavené pyramídy.

placenta-egypt

Na prvých dvoch kráľovských štandarách je vidno Kráľovu Placentu alebo Kráľové dvojča

 1. Aborigénci ktorí vnímajú svoje spojenie s matkou Zemou (Nungeena-tya) vnímajú placentu ako hologram duše dieťaťa, ktorý obsahuje životnú mapu našej duše. Keď zasadíme placentu do zeme, potom matka Zem vníma, že ste pricestovali na planétu a môže sa o Vás postarať. Keď dosiahnete pubertu a svoje semeno, alebo menštruačnú krv darujete matke Zemi, mapa vašej duše je aktivovaná a Matka Zem Vás môže podporovať na Vašej ceste životom. Každý člověk na planéte má unikátny „odtlačok“ Miwi (dušu/ducha) vo svojej placente, ktorá v sebe obsahuje inštrukcie na cestu životom. Preto je důležité uschovať Placentu a darovať ju Nengeena-tya (Matke Zemi). Tak je Vaša životná cesta ukotvená a Váš Miwi odtlačok čaká, kým sa stanete Wanai (dosiahnete pubertu).

Ak stratíte svoju placentu, svoju spirituálnu mapu, je to ako byť na mori v lodi bez kompasu s polámanými veslami, keď sa snažíte veslovať rukami nevediac, kam vôbec idete a prečo.

 Sme veľmi vďační, za kontakt s placentárnym vedomím a kontakt so všetkými placentičkami, ktoré čakajú na obnovenie prerušeného spojenia. Je pre nás fascinujúce a úžasné, že to ako cítime veľkú úctu k Placente a placentárnemu vedomiu, tak po tisícročia cítili a konali naši predkovia. Možno teraz aj vy vnímate tú silu, jasnosť a lásku placentárneho vedomia, ktoré samé riadi písanie týchto riadkov pre Vás a pre ďalšie generácie detí, ktoré sa len narodia.

 Tu je tá najdôležitejšia správa pre Vás.

 Obnovenie spojenia s Vašou placentou, s Vaším dvojčaťom, súrodencom, strážnym anjelom je možné a my s Deniskou Vás vieme týmto dojemným a posvätným rituálom previesť, tak aby ste mohli v plnej sile nechať prúdiť Vášho ducha skrze telo na milovanú Matku Zem.

 Tešíme sa na Vás milovaní priatelia. S láskou a zo srdca Filip, Denisa, Natai a milované placentičky a Placentárne Vedomie.

 Tu sú termíny na Semináre na obnovenie spojenia s placentárnym vedomím a vašou Placentou. Prihlásiť sa môžte mailom: my3@bytvsrdci.org

 Slovensko Remata 5-6 október https://www.facebook.com/events/176408662803350/

 Olomouc 26-27 november

 Praha  3-4 december

Ak chcete drahí priatelia šíriť informácie uvedené v tomto príspevku, prosíme Vás o šírenie v neskrátenej podobe a uvedenia zdroja. Ďakujeme milovaní.

Filip, Denisa, Natai

Filip, Denisa, Natai

S láskou, Filip, Denisa, Natai