17861606_1301178689948816_4697731784335715354_n

NOVÝ SEMINÁŘ: 5 ROČNÍCH OBDOBÍ – NÁVRAT RADOSTI: JARO 3.-4.6. PELHŘIMOV

5 ROČNÍCH OBDOBÍ – CESTA K SEBEPOZNÁNÍ A ROZLIŠENÍ SVÉ PODSTATY

Problémom utrpenia ľudských bytostí je Základný omyl, v ktorom žijú, a ktorému veria.

Týmto omylom je stotožnenie sa so svojim Egom, svojou Mysľou a svojim Telom. Z tohto omylu vzniká všetko utrpenie.

Cesta ku šťastiu je v rozlíšení tohto sebaklamu a v spočívaní v prítomnosti toho čo JE v našej pravej podstate.

Hovoria o tom Upanišády, Védy, hovorí o tom Jeshua, Budha, hovorí o tom svojim spôsobom veľa svätcov a svätých žien a mužov našej minulosti aj súčasnosti. Hovoria o tom všetky pôvodné domorodé kmene, každý svojim spôsobom. Hovorí o tom Krišnamurti, Kabír, Maharší, Nisargadatta, Papaji, Gangaji, Osho, Mooji, Tolle, či Eduard Tomáš.

Jedna vec je však počúvať a vstrebávať túto múdrosť intelektuálne a skutočne iné je žiť TO, čo je.

Každý jeden z nás to pozná na vlastnej “koži” Chvíle extázy, radosti, spojenia, napojenia, blaženosti a potom tie akože “životné skúšky” kedy sa dostane ego k slovu a rozmetá na márne kúsky všetku Vašu “znalosť” vaše duchovné nástroje, Vašu správnosť života, všetky tie metódy na cibrenie EGA a jeho pilovanie k lepšiemu, krajšiemu, prajnejšiemu, duchovnejšiemu, správnejšiemu, úspešnejšiemu.

Všetky tie dobré a zlé vlastnosti, ktoré máme. Všetky tie dobré a zlé emócie, ktoré nami lomcujú. Všetky tie zlyhania a sklamania, všetky tie bolesti, prehry, straty.

Všetky tie recepty, návody, metódy, hľadania. Márnosť nad márnosť, nekonečná je hra EGA.

Ego je zvyknuté, že si občas povyrazíte na akési “liečenie” od EGA ☺, dokáže tieto chvíle pretrpieť a po kratšej alebo dlhšej pauze sa opäť dostane k slovu.

Vtip je v tom, že po celý čas je na tom liečení Vaše EGO a Vy v ňom vnorení, mysliac si, že ste na tom lepšie ako keď ste prišli.

Je to podobné ako keď vlk chodil opakovane za kozliatkami, alebo za červenou čiapočkou. Všetci viete ako napokon skončil a veľmi dobre to vie aj Vaše EGO o ktorom si myslíte, že ste to VY.

Existuje však jedna cesta, jedna z ciest ☺ Možno práve pre Teba.

Tú cestu volám totálnosť, absolútnosť a napokon odovzdanosť. Odovzdanosť tomu čo je, nech je to čokoľvek.

Takto prídete na to, že nie ste ničím z toho, čo Vami práve prechádza a preto to nepotrebujete riešiť ako svoj “NEDOSTATOK” alebo “CHYBU”. Nepotrebujete to ani zlepšovať, ani ospravedlňovať.

Dostať sa k tomuto uvedomeniu, k tomuto rozlíšeniu úplne stačí na opustenie SEBAKLAMU.

Pripravil som pre Vás ten najaktívnejší a najplnší program aký si len viete predstaviť.

Nikam sa neschová Vaše EGO, nezostane na ňom nitka suchá. Myseľ nedostane priestor, pretože väčšinu času z víkendov bude mať dovolenku.

Dovoľte si Zažiť 4 víkendy (JAR, LETO, JESEŇ, ZIMU) + 5 dní retreat v prírode a spojenie s placentárnym vedomím a svojim pravým JA

Zapojených bude všetkých Vašich 6 zmyslov, uvoľnené bloky a potlačené emócie.

V tomto priestore môže potom nanovo a slobodne prúdiť Život.

Srdce a objavenie jeho tajomstva považujem za najposvätnejšie právo každej duše žijúcej v ľudskom tele.

Ak niečo v živote naozaj potrebujete, tak objaviť TO veľké tajomstvo, ktorým Ste.

Prišlo k nám poznanie, že je potrebné pre tie naše moderné mysle “urobiť ” viac a poukázať mimoriadne aktívne na všetko, čo nie ste, aby zostalo to, čo ste.

Často ste sa ma pýtali, ale ako TO máme urobiť, čo máme pre to spraviť.

Ako často to máme robiť.

Ako máme žiť život, ako máme robiť svoju prácu, ako máme žiť vo vzťahoch, ako sa máme správať v takýchto alebo onakých životných situáciách.

Ako máme zachádzať s emóciami a ako máme zachádzať s myšlienkami a ako máme zachádzať s tým, keď nás “prepadne” depresia, smútok, žiaľ, agresia, hnev.

Ako máme povoliť a prepustiť to všetko, čo nám už neslúži, ako sa máme oslobodiť.

Tieto na seba voľne nadväzujúce víkendové stretnutia majú čisto praktickú rovinu a aplikáciu pre “bežný” život. Život plný vzťahov, práce, tvorenia, bežných radostí aj starostí.

Nie je to utekanie od reality, je to cesta za skutočnosťou, je to cesta za realitou.

Ako odpoveď na moje prosby prichádza pre Vás

5 ročných období. 13 spoločne strávených dní rozdelených na 4 víkendy a jeden 5 dňový retreat ktoré zmenia, naplnia, obohatia Váš život.

JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA A NAPOKON PRÍTOMNOSŤ

Je to aktívne plynutie životom. Tak ako sa striedajú ročné obdobia, budete aj vy schopní plynúť a nezasekávať sa na čomkoľvek čo príde, čo sa objaví vo Vašom živote.

Táto posvätná cesta k poznaniu seba pozostáva z 4 víkendov a jedného 5 dňového stretnutia (retreatu) v prírode spojeného s znovuspojením s placentárnym vedomím na záver tejto cesty.

Počas našich stretnutí bude Vaša myseľ konečne odpočívať a nespravíme aktívne nič, aby sme ju používali.

Na našich stretnutiach bude minimum slovnej komunikácie, iba nevyhnutné množstvo, tak aby sme išli dovnútra k samotnej podstate.

Naopak budeme používať desiatky rôznych priamych, účinných a “otváracích” cvičení, techník, pomôcok, meditácií, príkladov, zážitkových situácií, ktoré Vám sprostredkujú priame poznanie, bez okľúk a bez zásahov mysle, ktorá by ich chcela uchopiť, “naporcovať”, zaškatuľkovať a tak vo finále znefunkčniť.

To Vám umožní zotrvávať v sebe dlhšie a dlhšie až napokon sami objavíte to veľké tajomstvo, ktorým ste.

Drahí priatelia, ak tento text oslovil Vaše srdce neváhajte a príďte. Počet miest je obmedzený tak, aby sme mohli pracovať intenzívne a aby skupina bola celistvá.

Je tu JAR, prichádza sila stvorenia a všetko v prírode začína rásť, rašia puky na stromoch, mnohé rastliny sú ešte schované pod listami, ale napriek tomu cítite ako intenzívne rastú.

Vtáci sa vrátili z teplých krajín a hľadajú si partnerov pre tohtoročné potomstvo. Žiaden z nich nepochybuje, že by si túto sezónu zle vybral partnera, prípadne by nenašiel nikoho vhodného, nepostavil hniezdo alebo, že bude tento rok málo hmyzu a inej potravy na jedenie. Žiaden z nich dokonca nepochybuje o tom, že by bol málo dostatočný vták, prípadne málo samec alebo samička. Žiadna samička nepochybuje o tom, že je schopná “bio” matka a jej vajíčka budú mať ten správny dokonalý vajíčkový tvar.

Predstavte, že by musel existovať vzdelávací systém pre vtákov, kde by sa učili hniezdiť, lietať, zobať zrno, vyhrabávať larvy a červy, porcovať dážďovky, stavať hniezdo, vychovávať mladé, učiť ich lietať.

Taký vzdelávací systém neexistuje a zároveň existuje, táto vedomosť, táto múdrosť je súčasťou samotného stvorenia, rovnako ako my všetci.

Predstavte si, že by bociany museli chodiť na kurz navigácie, aby vedeli nájsť každý rok svoje hniezdo. Predstavte si, aké je to dokonalé, že ho každý rok nájdu, aj keď preletia tisíce kilometrov. Je to zázrak a my sme rovnakým zázrakom stvorenia a nemusíme mu ani rozumieť, na to aby sme sa našli.

Na tomto pôvodnom a večnom základe existencie sú založené naše stretnutia.

JAR

Tento náš prvý víkend. Toto prvé stretnutie, prvé ročné obdobie je venované najmä vzťahom.

Základný vzťah, ktorý budeme odkrývať a ktorým budeme prechádzať je vzťah k sebe. Poznanie seba. Pôjdeme do vnútra od vonkajšieho sveta, pretože často skúmame a snažíme sa pochopiť všetko ostatné okrem seba a preto často prežijeme celý život v omyle a ilúzii.

Potom prejdeme k poznávaniu rodinných, priateľských a intimných vzťahov. Veľa toho je narozprávané a napísané, to čo chýba, je to skutočne prežité.

Prežité v otvorenej náruči stvorenia, prežité s otvoreným srdcom. Prežité s obnažením na samotné holé jadro našej bytosti. Bez klamov a ilúzií.

Otvoríme srdcia, budeme absolútni a totálni. Myseľ nedostane priestor, aby rušila posvätnosť tohto prvého víkendu.

Vítame Vás na prvom ročnom období.

Ak máte problémy vo vzťahoch, ak si nerozumiete s rodičmi, s deťmi, s partnerom, so súrodencami, s kolegami a dokonca aj sami so sebou.

Ak neviete nájsť toho správneho partnera, ak si myslíte, že sa Vám opakujú v živote rovnaké problémy vo vzťahoch, ste vítaní.

Ak si myslíte, že sa stále točíte dokola a nedosiahnete na vytúžené šťastie, práve pre Vás je pripravený nielen tento prvý víkend.

– Prežijeme naplno a vyjadríme všetky Emócie vyskytujúce sa vo vzťahoch a nielen tie. Žiarlivosť, hnev, agresivitu, smútok, strach z opustenia, zo samoty, strach z nedostatku lásky, z neprijatia.

– Uvoľníme vnútorné deti a necháme im priestor pre prirodzené obnovenie rovnováhy.

– Budeme často používať a vnímať Dýchanie ako základ vzťahu k sebe a pracovať intenzívne so svojim telom.

– A nakoľko je JAR, Necháme prirodzene vypučať, vykvitnúť všetko čo je v nás. Budeme pracovať s tým čo tam je, nie s tým čo by tam malo byť, nie s tým čo nemáme a čo treba získať.

– Čím viac potlačených emócií a strachov v sebe nosíte a prinesiete, tým lepšie.

– Príďte sa podeliť o to všetko čo v sebe máte, čo v sebe roky, desaťročia nosíte. Prineste všetko s čím Vás Vaša hlava trápi a čím Vas mučí pred spaním. ☺
– Budeme tvoriť, boriť, zdielať, skákať, smiať sa, plakať, kričať, odpočívať, maľovať, tancovať, meditovať a spočívať v sebe

Termín prvého ročného obdobia JAR 3.-4.6. Pelhřimov, Centrum vnitřní krásy a harmonie.

Cena za každý víkendový seminár je 2500 korún.

Registrace je platná po zaplacení zálohy 500 Kč na účet: 2900967099/2010
Doplatok prosíme uhradiť najneskôr 3 dni pred seminárom.

Pro přihlášení nás, prosím, kontaktujte na tomto e-mailu: my3@bytvsrdci.org

Semináre JAR, LETO, JESEŇ a ZIMA sa budú počas roka opakovať pravideľne, tak nevadí ak by ste niektorý termín nemohli. Je však príjemné absolvovať celý kolobeh so skupinou s ktorou začnete. 5 dňový retreat bude tento rok 2 krát. Počet účastníkov je maximálne 12-15 ľudí.

Filip, Denisa, Natai

Filip, Denisa, Natai

S láskou, Filip, Denisa, Natai