19732181_1778444868837061_2975416267652599851_n

INSPIRACE: NEBESA V LOŽNICI

Milovaní,

dnes se s Vámi chceme podělit o inspiraci na NEBESA V LOŽNICI. Naši blízcí nám nejednou říkali, abychom sdíleli inspirace z našeho života a tvoření, co se i bydlení týká. Těšilo nás to, ale nevěnovali jsme tomu větší pozornost. Teď však cítíme touhu dělit se s Vámi i o takové věci. 

Vždy mě bavilo udělat z místa, kde bydlím skutečný DOMOV, kam se všichni rádi vrací a kde je nám i našim návštěvám moc dobře. Je to jakási moje přirozenost.

Když jsme se setkali s Filipem, tato „schopnost“ se u obou z nás ještě více rozvinula. Často ke mně přichází inspirace co udělat, s Filipem se o ní bavíme a nejdnou nás oba napadají další a další varianty. Filip je úžasně zručný a dokáže pak tyto nápady s velkou pečlivostí, citem a láskou zrealizovat. Toto naše spolutvoření se odráží i v tom, jak bydlíme, jak žijeme, jak JSME.

Našim velkým plus je to, že dokážeme vytvořit krásný prostor, který má „ducha“ a nepotřebujeme k tomu horentní sumy. Často něco vytvoříme úplně sami (třeba stůl do kuchyně), přetvoříme starý nábytek na nový, nebo použijeme to, co máme doma způsobem, který by nás dříve nenapadl. Já mám moc ráda textil, který, alespoň podle mě, utváří útulno domova, a tak si občas nechám ze starých látek ušít nějaké povlaky na polštářky nebo koupím nějaké ve velké slevě – jako třeba ty, co jsou na fotce.

Když jsme se s Filipem setkali, museli jsme začít doslova a do písmene od nuly. Nejdříve jsme si koupili matraci a spali dlouhé měsíce na zemi. Tuto postel a stolečky jsme si koupili v Ikei v mém 8. měsíci těhotenství a pro mě to byl ten největší dárek, když jsem nemusela s velkým břichem vstávat ze země.  Postel a stolečky máme dodnes, i když už bydlíme jinde a jinak.


Nyní inspirace: NEBESA V LOŽNICI

Nebesa v ložnici se mi vždy líbily, dělali z ložnice oázu intimity a odpočinku. Do malého prostoru se nebesa přes celou postel moc nehodí, a tak přišel tento nápad. Inspirovala mě záclona, kterou si moje maminka koupila v Ikea, byla z těch nejlevnějších a přitom zavěšená vypadala hodně zajímavě.

Když jsem se podělila o nápad s Filipem, řekl, že by šlo navrtat garnýž do stěny a na strop dát jednu na háčky. A tak jsme to zkusili. Koupili jsme dvě obyčejné bílé tenké garnýže a vrtali. Umístili jsme je tak, aby udělaly nahoře nad hlavou malý baldachýn. Nejdřív se zavěsily závěsy na horní garnýž, které jsme nechali volně splývat. Druhá garnýž tak sloužila jen jako zarážka, na kterou jsme pak umístili dřevořezby mandal (opět skvělá koupě se slevou 70% ).

Vzali jsme vánoční světýlka – ideální jsou průhledná, protože nejsou za záclonou vidět dráty. Stačilo je jen provléct za horní garnýž a nechat je za záclonou viset. Jelikož byl listopad, trefily mě v obchodě do oka ještě pěkné vánoční ozdoby v marockém stylu a andělská křídla, která jsme přidali ke křišťálům a zavěsili na garnýž.

Výsledek vidíte sami.

Sice už bydlíme jinak a jinde – tyto nebesa už nemáme, ale když se na fotku podívám a vzpomenu si na ten měsíc před příchodem našeho syna a na první měsíc v této ložnici s ním, cítím velkou nostalgii.
Přijde mi škoda, aby byla fotka jen u nás v archivu, když může mnohé z Vás inspirovat.

Když tvoříte s láskou a z lásky a můžete se s partnerem v takovém tvoření doplňovat, je to cítit ve všem, čeho se dotknete.
A co víc… můžete to realizovat v běžném a každodenním životě.

Přejeme Vám krásnou inspiraci, přátelé…

Harmonie a krása uvnitř i navenek.

S láskou,
Denisa a Filip
my3@bytvsrdci.org

Naše skupina na facebooku:
FAM ADONAI STVOŘENO LÁSKOU:https://www.facebook.com/groups/StvorenoLaskou/?ref=bookmarks

Filip, Denisa, Natai

Filip, Denisa, Natai

S láskou, Filip, Denisa, Natai